Komagene

Acıktıysanız Buraya Tıklayın

ARÜ Sosyal Bilimler MYO’ya 2015 Fidan Dikildi

Ardahan’da ilkbahar, Ardahan Üniversitesi’nin doğa ve çevreyle ilgili etkinlikleriyle iyice renkleniyor. Akademik ve idari personelinden öğrencilerine kadar ARÜ’lü herkes, daha yeşil ve temiz bir çevre için kolları yine sıvadı. ARÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu (SBMYO) ve ARÜ TEMA Kulübü işbirliğiyle 6 Mayıs 2015 Çarşamba günü 2015 adet fidan SBMYO bahçesine dikildi. Birçok öğrencinin ve katılımcının katılarak büyük katkı sunduğu etkinlik, “2015 Yılına 2015 Fidan” sloganıyla yapıldı.

 
Ardahan Komagene Çiğ Köfte ve Ardahan Şok Marketler Zinciri’nin çeşitli ikramları ile destek olduğu etkinlik saat 12.30’dan itibaren başladı. Etkinliğe Ardahan Belediye Bakanı Faruk Köksoy, Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Gürkan Doğan ile Prof. Dr. Orhan Söylemez, Genel Sekreter Ercan Gültürk, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şeref Kılıç, SBMYO Müdürü Doç. Dr. Ahmet Evren Erginal, SBMYO Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Kubilay Aras ile Öğr. Gör. Salim Vural, SBMYO Sekreteri Ercan Mermer, akademik ve idari personeller ile çok sayıda öğrenci katıldı. 

Etkinliğin ilk fidanını Ardahan Belediye Başkanı Köksoy, ARÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Doğan ile Prof. Dr. Söylemez beraber dikti. Aynı zamanda orman mühendisi olan Başkan Köksoy, fidan dikimi hakkında katılımcılara çeşitli bilgiler verdi. Program sırasında, ARÜ TEMA Kulübü tarafından erozyonla mücadele ve ormanları koruma hakkında bilgilendirici broşürler ve çeşitli materyaller dağıtıldı.